Systematyczne oszczędzanie jest ukierunkowane na inwestora indywidualnego, który nie dysponuje „na dzień dobry” znaczną sumą środków pieniężnych.  Dzięki systematycznemu oszczędzaniu niewielkich kwot możesz w ciągu kilku lat zaoszczędzić znaczne środki, które pomogą spełnić Twoje marzenia.

Rozpocznij oszczędzanie w każdej chwili

Nie musisz martwić się, czy to dobry moment na inwestowanie, czy kupujesz „na górce” czy „na dołku”. Najważniejsze w systematycznym oszczędzaniu jest to, że regularne nabywanie jednostek uczestnictwa mobilizuje i daje możliwość zakupu jednostki  raz taniej, raz drożej w zależności od sytuacji na giełdach. Mówimy wówczas o  „uśrednianiu” ceny nabycia.

Sam zdecyduj w co inwestujesz

Możesz zdecydować w jaki sposób chcesz inwestować: bezpiecznie, agresywnie, czy stabilnie.
Do wyboru masz zwykle od kilku do kilkunastu strategii. Możesz je zmieniać i dopasowywać do sytuacji na rynku i swojego profilu ryzyka.

Początkujący inwestorzy zwykle wybierają strategie bezpieczne. Z czasem jednak, wraz z oswojeniem się z tą formą oszczędzania, jaką są fundusze inwestycyjne, decydują się na bardziej odważne i ryzykowne strategie. Warto rozważyć podział swoich środków i wpłacać do kilku różnych funduszy, aby jak najskuteczniej ograniczyć ryzyko strat i zwielokrotnić szanse na zyski.

Wykorzystaj zalety programu systematycznego oszczędzania

  • niższe opłaty manipulacyjne lub ich brak,
  • wiele strategii inwestycyjnych do wyboru,
  • niska, minimalna kwota, już od 50 złotych.

Chcesz wiedzieć więcej – sprawdź.

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułu

Przemysław Dzisko,
Bardzo ciekawy artykuł o oszczędzaniu naprawdę warto...
nel,
Bardzo fajny artykuł – dużo o tym jak oszczędzać posiadając zwierzęta tu https://jakzarabiacjakoszczedzac.blogspot.com

Przeczytaj podobne wpisy