Zaczynam inwestować

Minął prawie rok gdy byłem bliski zainwestować w złoto. Dość wysoka cena wyjścia z tej inwestycji zniechęciła mnie od bezpośredniego zakupu kruszca. W sklepie zaproponowano, że nie ma najmniejszego problemu. Odkupią ode mnie Krugerrandy…..o 30% taniej. Co prawda w Internecie znalazłem strony, gdzie oferowano odkupienie monet jedynie 7-8% poniżej ceny kupna ale tak zwany niesmak pozostał.
Bezpieczeństwo, w odniesieniu do naszych pieniędzy, nabiera szczególnego znaczenia, a poczucie jego braku często wynika z braku informacji i wiedzy. Rodzi to strach, przez który tak trudno przychodzi nam podjęcie decyzji o inwestowaniu w fundusz inwestycyjny. Celem tego wpisu jest pokazanie jak mocno chronione są środki zgromadzone przez inwestorów w funduszach i jakie instytucje są za tą ochronę odpowiedzialne.
Jak pamiętamy Państwo Oszczędni wspólnie zgromadzone pieniądze postanowili zainwestować w fundusz inwestycyjny. Nadszedł jednak czas wyjścia z inwestycji i realizacji zysku, gdyż nasi bohaterowie postanowili wybrać się na wymarzone, zagraniczne wakacje. Przeczytaj historię o drodze, którą pokonały środki Państwa Oszczędnych od zlecenia umorzenia jednostek uczestnictwa do wypłaty na konto w ich banku.
Pewnego dnia państwo Oszczędni postanowili wspólnie zgromadzone pieniądze zainwestować w jednostki uczestnictwa funduszu. Przeczytaj historię o drodze, jaką pokonały ich środki od chwili złożenia dyspozycji w banku po wpływ na rachunek subfunduszu, aż do momentu przydziału jednostek uczestnictwa. To droga, jaką mogą podążać także Twoje środki.
Wejdź
po wiedzę

Kategorie na blogu

Tagi

Zobacz także